Google Kampı

Google camp, çocuklar için sanal ortamı anlatan ve yaşamı destekleyen bir kamp kurdu.

“6 Tem 2015 tarihinde yayınlandı
Hey parents! Camp Google is a free summer camp that gets kids learning through fun, interactive science activities and adventures. Led by experts, the activities have been designed to encourage kids to ask questions, setting them on a lifelong journey of exploration and discovery. Camp Google opens July 13th, stay tuned! http://g.co/campgoogle”

Google’ın yeni projesi Google Camp, çocuklara proje tabanlı bilim aktiviteleriyle deneyimlemeleri ve öğrenmeleri için imkân sunuyor. Ücretsiz olarak sunulan sanal kamp, 7-10 yaşlarındaki çocuklar için düşünülse de; her yaştaki çocukları da davet etmeyi ihmal etmiyor.

Kampın amacı, çocukları soru sormaya cesaretlendirmek, yaşam boyu sürecek keşif yolculuğuna hazırlamak ve eğlenceli, interaktif bilim aktiviteleriyle keşfetmelerine teşvik etmek.
Dört hafta sürecek kamp, 13 Temmuz’da başlıyor. Her hafta farklı bir tema haftanın gündemine oturuyor: Okyanus haftası (ocean week), Uzay haftası (space week), Müzik haftası (music week) ve Doğa haftası (nature week).

Google, bazı aktiviteler için ev araç gereçlerin kullanılacağını bilgilendirirken; ebeveynleri de çocuklarla birlikte öğrenmeye davet ediyor.

Google, Khan Academy, National Geographic Kids, NASA ve National Parks işbirliğiyle hayata geçirilen Google Camp hakkında daha fazla bilgi sunan video izleyin;

Google, Çocuklar İçin Sanal Bilim Kampını Hayata Geçiriyor

Katil Robot Duyumu;Bilim İnsanlarından “Katil Robot” Uyarısında bulundu. Bilim insanları,… [Devamı]

About

View all posts by

Bir Cevap Yazın