Nakliyat Güvenlik Tedbirleri

Ev eşyalarının taşınmasından önce önemli tedbirleri bilmeniz riskleri azaltır.

Elektrik emniyeti
Elektrik hem en kullanışlı hem de en tehlikeli kaynaklardan biridir. Elektrik kaçaklarının sebep olduğu yanıklar derin olur ve iyileşmesi zaman alır. Genellikle, bu tip kazalardan birkaç küçük tedbir alınarak kaçınılabilir.
Elektrik çarpmalarından korunmak için birkaç tavsiye;
• Fişler prize tam uymuyorsa, bakılıp tamir edilmesi gerekir. Prize girmeyen bir fişi kesinlikle zorlamayınız.
• Sadece garantili olan uzatma fişlerini kullanınız.
• Kabloların yanmış ya da kesilmiş olmadığından emin olunuz.
• Kabloyu hiçbir zaman duvara monte etmeyiniz.
• Uzatma kabloları ev işleri için sürekli kullanılmamalıdır. Aşırı ısınmaya sebep olabilir, dolayısıyla emniyetli değildir.
• Elektrik malzemelerini suya yakın yerlerde kullanmayınız (küvet ya da lavaboda).
• Fişlerde, prizlerde ve kablolarda kesik ya da hasar olup olmadığını kontrol ediniz.
• Bütün prizlere çocukların oynamasını önlemek için koruma takınız.
• Evdeki hayvanlarınızın kabloları kemirmelerine izin vermeyiniz.

Araba için tavsiyeler: Arabanızın kapılarını her zaman kilitleyiniz.

Seyahate çıkmadan önce bir harita alınız, nereye gittiğinizi ve nerede olduğunuzu her zaman biliniz. Yoğun bir caddede ya da ana yolda iseniz, cep telefonu olan biri yardım istemek için polise telefon edecektir. Arabanızı her zaman iyi aydınlatılmış bir yere park ediniz. Değerli eşyalarınızı koltukta bırakmayınız.
Araçla seyir hâlindeyken telefonla konuşmayın!

Nakliyat Güvenlik Tedbirleri

Sigorta şirketleri kendilerini güvence altına almak için bazı zararları sigorta kapsamı dışında tutmaktadırlar. Bunlar şunlardır:

➢Yağma, tevkif, alıkoyma ile bunların veya bunlara yönelmiş her türlü teşebbüslerin neticeleri veya harp mahiyetinde harekâtın (harp ilan edilmişolsun, olmasın) neticeleri,

➢Grevcilerin, lokavt edilmiş işçilerin veyahut işçi kargaşalıklarına, karışıklıklara veya halk hareketlerine iştirak eden kimselerin ika edecekleri ziya veya hasarlar,

➢Yağmur suyu, ambar buğusu ve bundan ileri gelen tekâsüf,

➢Oksidasyon veya paslanma, kırılma, çalınma, alışılmış dışı akma

➢Yasak veya gizli ticaret, kaçakçılık, emtianın ithal, ihracat

➢Şayet, sigorta akdinin bilgisi altında olarak barut, fulmikoton, kibrit, ham petrol,benzin, fosfor, kimyevi maddeler, dinamit, nitrogliserin ve benzeri maddeler gibi kolaylıkla tutuşabilen veya infilakı mümkün olan maddeler ile sönmemiş kireç,tahrip edici mayiler veya zehirli veyahut fena kokulu maddeler sigortalı mallar ile bir arada yüklenir veya depo edilirse, böyle maddelerin yakınlığından veya aynı yüklemeye katılmış olmalarından doğacak ziya.Sigorta şirketleri, bu yukarıda saydığımız hâlleri sigorta kapsamı dışında tutarak kendilerini güvence altına almak ister.

Sigorta Yaptırın!
Hayat türlü risklerle doludur. Çalışırken iş kazası geçirmek, meslek hastalığına yakalanmak, yaşlanınca çalışamaz duruma düşmek, sakatlanmak, çalışamayacak şekilde hastalanmak, herhangi bir kazaya uğramak veya doğal afetlerden biriyle karşılaşmak gibi riskler yaşamın içinde her zaman söz konusudur. Sigorta kişiyi ve ailesini risklere karşı tedbirli olmaya yönlendiren ve bu gibi zor durumlarda maddi olarak destekleyen bir sistemler bütünüdür.
Karayolu evden eve taşımacılıkta kullanılacak araçların yük ve yolcu kapasitelerini öğrenin, riskleri azaltın.

 Gazi 27

About

View all posts by

Bir Cevap Yazın