Taşınmaya Hazırlık

          Yeni bir ev aldınız ya da yeni bir evde kiracı olarak oturacaksanız, taşıyacağınız eşyaları korumanız gerekmektedir. Olası bir dikkatsizlik eşyalarınız üzerinde büyük zararlar oluşturabilir. Eşyaların taşınmasında pratik tedbirler alabilirsiniz:

  1. Evinizden yeni evinize eşya nakliyatı için nasıl ambalaj malzemesi kullanılmalıdır?
  2. Korunacak eşyalar için hazırlanan kolilerin ağırlığı önemli midir?
  3. Taşıma kolileri nasıl hazırlanmalıdır?
  4. Nakliyat ve taşınma sırasında dikkat edilecek hususlar nelerdir?

Basit şekilde zaman kaybı olmadan eşyalarınızı taşınacağınız güne hazırlamanız mümkün.

Kullanılacak Ambalaj Malzemeleri:

          Tüm nakliye işlerinde ve evden eve taşımacılığında, ev, büro eşyaları taşınırken duvar, kapı, merdiven korkuluklarına temas edip zarar görebilir. Bu zarar sizin için büyük maddi harcamalara da sebep olabilir. Ambalaj malzemelerinin kullanımında kaliteye ve dayanıklılığa dikkat edilir. Taşıma firmasının kullanacağı ambalaj malzemesinin türü, cinsi, dayanıklılık bilgilerini önce öğrenmenizde ve tartışmanızda fayda var. Bilgi almayıp ambalajlamaya müsaade ederseniz; kalitesiz ve özensiz bir taşımaya evet demiş olursunuz. Ev eşyaları taşınmadan önce özenli bir biçimde, dayanıklı ambalajlar ile sarılarak muhafaza edilir. Mükemmel bir taşıma tecrübesi yaşamak için bu bilgileri dikkate alın!

Koli kutularının Ağırlığı:

                 Koliler genellikle kartondan kutu şeklinde yapılır. Kolilerin ağırlığı yok denecek kadar azdır. Koli kutularının ağırlığınca eşya taşımaya elverişli olarak tasarlanması gerekir. Öncelikle taşıyacağınız eşyaları bir bir inceleyip, gözlemledikten sonra uygun boyutlarda kutularınıza hazırlamaya başlayın. Taşımaya elverişli ve ağır eşya taşıyabilecek kutuları evden eve eşya nakliyat firmamızdan temin edebilirsiniz. Ancak bu temin ücretli olabilir! Kutuların boyutları ve taşımaya dayanıklı olmasına özen gösterin. Koli kutularının yırtık ve hasarlı olup olmadığını kontrol edin. Ayrıca çok sayıda koli kutu hazırlamaktan kaçınmayın. Taşıması ve nakliyesi zor olan koliler ve kutular nedeniyle eşyalarınızın hasar görmesine engel olamazsınız. Eşyaların yerleşmesine daha iyi olanaklar sağlayan ve taşımayı mükemmele ulaştıran koli kutuları hazırlayın, temin edin!

Kolilere ve kutulara yerleşim hazırlığı:

                     Evden eve eşya taşınması her zaman planlanan bir süreç değildir. Eşya taşıtmak isteyenler arasında, nasıl uygun koli ve kutu hazırlayacağını bilmeyenler olabilir. Bu durumda tanıdıklarınızdan ya da evden eve nakliyat firmanızdan doğru ve pratik bilgileri alabilirsiniz. Gözünüzün önündeki eşyaları kutulara düzensiz yerleştirmekten kaçının. Beyaz eşyaları, elektronik ev eşyalarını montaj parçalarıyla birlikte sağlam koli ve kutulara yerleştirin. Yorgan, yastık, örtü, perde gibi ev eşyalarınızı farklı kolilere, kutulara yerleştirin. Hazırladığınız koli ve kutuların üzerine içinde ne olduğunu belirten yazılar yazın, çıkartmalar yapıştırın. Profesyonel yardım almak için firmamız personelinden bilgi alın!

Unutulmaması gerekenler:

            Hayatınızda ilk defa ev eşyalarınızı taşıyacak olabilirsiniz. Şu anda oturduğunuz evinizde kullandığınız abonelikleri kapatmayı unutmayın. Elektrik, su, doğalgaz, kablolu tv, internet aboneliklerinizi kapatma esnasında; yeni evinizde bu abonelikleri de kullanacağınızdan açma işlemlerini de başvurun. Ayrınca kurumlarda ve kuruluşlarda bulunan adresinizi güncelleyin!

Yeni evinizde sağlıklı ve mutlu yaşayın. Saygılar.

Gaziantep Evden Eve Nakliyat
bilgi@gazi27.com
http://www.gazi27.com

Bizimle iletişime geçin: http://gazi27.com/iletisim/

Gaziantep şehrinde evden eve firması ile imzalayacağınız sözleşmenin taslağını bu bağlantıdan inceleyebilirsiniz!

About

View all posts by

Bir Cevap Yazın