TOBB NEFES KREDİSİ NASIL ALINIR

NEFES KREDİSİNDEN ÜLKE GENELİNDEKİ, TİCARET ODALARINA ÜYE OLAN KOBİLER FAYDALANABİLİR.

“TOBB Nefes Kredisi” kampanyası, ülkemiz ekonomisinde önemli yer tutan KOBİ’lerin finansman sorunlarının giderilmesine katkı sağlamak üzere başlatılmıştır. TOBB, Kredi Garanti Fonu’nun teminat desteği ile Ziraat Bankası ve Denizbank ile protokol imzalamıştır.

Projeden KOBİ olan tüm Oda Üyeleri yararlanabilecektir.

  • Nefes Kredisi, 12 ay vadeli ve aylık eşit taksitler halinde kullandırılacak, vadenin uzatılması veya kısaltılması mümkün olmayacaktır. Faiz oranı yıllık yüzde 9.90 , aylık yüzde 0,825 ‘tir.
  • Ziraat Bankası ve Denizbank’ın tüm şubeleri üzerinden söz konusu kredi başvurusunda bulunulabilecektir.
  • Oda Üyelerinin azami kredi limiti 150.000 TL. dır.
  • Nefes Kredisi’ne başvurular 12 Aralık 2016 Pazartesi günü başlamış olup, KOBİ’lerin Nefes Kredisi’ne başvurabilmeleri için öncelikle Odamızdan “TOBB Nefes Kredisi Başvurusu İçindir.” ibareli Faaliyet Belgesini aldıktan sonra, Ziraat Bankası ve Denizbank’ın herhangi bir şubesine giderek bankanın talep edeceği kredi evrakları ile söz konusu krediye müracaat etmeleri gerekmektedir.
  • Bankalar tarafından masraf olarak talep edilecek 250 TL’ na Hazine Müsteşarlığının talep edeceği kefalet başvuru bedeli ve komisyonu dışında herhangi bir masraf ve komisyon talep edilmeyecektir.
  • Bankalar ve KGF, KOBİ’nin krediye uygunluğunu değerlendirecek. Değerlendirme süreci olumlu sonuçlanırsa;  bankalar  KOBİ’ye TOBB Nefes Kredisi kullandıracaktır.

KOBİ’lerin en büyük sorunlarından birisi finansmana erişimde yaşanan sıkıntılar ve enflasyonun çok üzerindeki kredi faiz oranlarıdır. Bu doğrultuda, ülkemiz ekonomisinde önemli yer tutan KOBİ’lerin finansman sorunlarının giderilmesine katkı sağlamak üzere, “TOBB Nefes Kredisi” adı altında T.C. Ziraat Bankası A.Ş. ve Denizbank A.Ş. ile Kredi Garanti Fonu (KGF) arasında bir protokol imzalanmıştır.

150 Milyon TL tutarındaki kredi hacminden 75 Milyon TL’si Ziraat Bankası, 75 Milyon TL’si ise Denizbank’tan olmak üzere KOBİ olan üyeler yararlanılabilecektir. Ziraat Bankası ve Denizbank’ın tüm şubeleri üzerinden söz konusu kredi başvurusunda bulunulabilecektir.

Nefes Kredisi’ne başvurular 12 Aralık 2016 Pazartesi günü başlayacak olup, KOBİ’lerin Nefes Kredisi’ne başvurabilmeleri için öncelikle Odalarından TOBB Nefes Kredisi Başvurusu İçindir.” ibaresini içeren Faaliyet Belgesi almaları, (bu belge olmadan banka talep kabul etmeyecektir), daha sonra üyelerimizin Ziraat Bankası ve Denizbank’ın herhangi bir şubesine giderek bankanın talep edeceği kredi evrakları ile söz konusu krediye müracaat etmeleri gerekmektedir.

Gaziantep Ticaret Odası web sayfası www.gto.org.tr/
Gaziantep Ticaret Borsası web sayfası http://www.gtb.org.tr/
gaziantep evden eve taşımacılık web sayfazı http://gazi27.com/

 

About

View all posts by

Bir Cevap Yazın